Program Lojalnościowy Visa Oferty

Kilka miesięcy temu na rynku zagościł nowy program lojalnościowy – Visa Oferty, który promowany był między innymi w telewizji. Korzystając z tego programu, podobnie jak w Lyoness otrzymujemy zwrot pieniędzy za codzienne zakupy. Zobaczcie jak działa na podstawie mojej prawie trzy miesięcznej przygody z tym programem lojalnościowym.

Karta płatnicza Visa

Aby korzystać z programu w portfelu musisz posiadać kartę z logo Visa. Obsługiwana jest większośc kart Visa poza wariantami przedpłaconymi czy biznesowymi. Jeśli jednak posiadasz tylko kartę z logo konkurencji, o programie możesz raczej zapomnieć. Oczywiście można sobie taką sprawić, jednak zazwyczaj oznacza to potrzebę założenia konta w banku. Ponadto w zdecydowanej większości przypadków, aby posiadanie karty nie wiązało się z dodatkowymi opłatami (chcemy przecież zaoszczędzić, prawda?), trzeba pamiętać o masie dodatkowych zobowiązań, takich jak regularne wpływy na konto, minimalna miesięczna ilość transakcji lub minimalna wysokość transakcji, itp. Pisząc krótko – jeśli masz już kartę Visa, nie ma problemu. Jeśli jednak korzystasz z innej, mało prawdopodobne jest, że zdecydujesz się na nowe konto lub zamianę obecnej karty na tę z logo Visa tylko dla możliwości zbierania cashbacku, chociaż oczywiście można to zrobić.

Rejestracja do programu

Rejestracja do programu Visa Oferty nie odbiega jakoś znacząco od tej w Lyoness czy innych podobnych programach lojalnościowych. Wiadomo – podajemy swoje dane osobowe, preferowaną lokalizację, wyrażamy chęć na otrzymywanie ofert na maila (albo i nie) i tyle. Możemy korzystać z programu.

Lista ofert

Przykładowe rabaty programu Visa Oferty

Po zalogowaniu w serwisie pojawiło się 25 ofert różnych sklepów partnerskich. Zbiór ofert przygotowany został na podstawie lokalizacji jaką wprowadziłam. Z ciekawości zmieniłam lokalizację na Warszawę – pojawiła się JEDNA dodatkowa oferta. Po prawie 3 miesiącach od rejestracji w programie przybyły jeszcze 3 oferty. W sumie widzę ich teraz 28, a dla Warszawy 29. Z pewnością nie można tego nazwać dużym wyborem, zwłaszcza że tylko 6 ofert dotyczyło sklepów offline'owych, a zdecydowana większość z nich skupiała się na zakupach online. Jeśli ktoś sporadycznie kupuje w sieci, te kilka ofert w sklepach stacjonarnych to stanowczo za mało.

Korzyści

Jeśli skupić się na samych wysokościach zwrotów, jakie można otrzymać z programu Visa Oferty, to są to naprawdę wysokie rabaty, raczej niedostępne nigdzie indziej, również w Lyoness. Między innymi możliwe było skorzystanie z 10% rabatu w Carrefourze czy z 4% na BP. Piszę "możliwe było", gdyż po skorzystaniu przeze mnie z tych ofert, nie miałam szansy zrobić tego ponownie. Oferty Visy są zazwyczaj JEDNORAZOWE i można z nich skorzystać raz w danym okresie (np. do 20 marca), więc nie ma opcji, aby regularnie co weekend podczas tankowania na BP, czy zakupów w Carrefourze otrzymywać takie zwroty. Dla mnie wspomniane oferty były najbardziej interesujące i fakt, że nie są to pernamente akcje stawia atrakcyjność tego programu pod dużym znakiem zapytania. Przed napisaniem artykułu przeglądałam swoją skrzynkę pocztową w poszukiwaniu wiadomości od Visa Oferty i zauważyłam jednak, że dwa tygodnie po skorzystaniu z rabatu na BP, otrzymałam informację o szansie na ponowny rabat na BP. Niestety wiadomość najzwyczajniej przegapiłam i z rabatu nie skorzystałam. Minęły kolejne tygodnie i żadna wiadomość o rabacie na BP już się nie pojawiła. Być może inni użytkownicy programu otrzymali możliwość wielokrotnegoo skorzystania z tej same oferty, ale ja takiego zaszczytu nie dostąpiłam.

Skąd tak wysokie rabaty?

Zaintrygowało mnie to, że rabaty Visy są tak wysokie, zwłaszcza w przypadku ofert online. Wszak Visa też musi coś na tym programie zarabiać, a promocja swojego środka płatniczego to na pewno nie wszystko. Po konsultacji z kolegą, który napisał artykuł o marketingu afiliacyjnym wykorzystywanym m.in. przez programy lojalnościowe oraz sklepy internetowe, doszliśmy do pewnych wniosków. Są to nasze wspólne przemyślenia, niepoparte żadnymi dowodami, jednak wydają nam się wysoce prawdopodobne i mogą stanowić koncept biznesowy Visy. W przypadku korzystania z ofert online, rabaty są wprawdzie wysokie, ale zazwyczaj jednorazowe, ewentualnie powtarzane raz na jakiś czas. W praktyce może to oznaczać, że korzystając z takiej oferty, Visa nie zarabia na naszej transakcji lub zarabia niewiele. Jeśli jednak zdecydujemy się na ponowny zakup w tym sklepie internetowym bez oferty rabatowej Visy, my wprawdzie żadnych korzyści nie otrzymamy, jednak Visa w dalszym ciągu może zostać wynagrodzona za taki zakup i oczywiście żadnymi benefitami już się z nami nie podzieli. I pewnie dlatego oferty rotują – aby raz na jakiś czas wynagrodzić konsumenta (oferta rabatowa), a prowizją za pozostałe transakcje dokonane bez oferty rabatowej kompensować sobię tę pierwszą, na której za dużo nie zarobiła. No cóż – ma do tego prawo.

Technikalia

W przypadku skorzystania z oferty i płatności kartą, zwrot realizowany jest max. do 5 dni roboczych. Faktycznie w tym terminie na moim koncie "dopisywana" była kwota rabatu, więc pod tym względem wszystko działało jak należy. W przypadku zakupów w sklepach stacjonarnych, płatność karta płatniczą to dla wielu z nas szybki i preferowany sposób na uiszczenie należności. Jeśli jednak chodzi o płatności za oferty internetowe, nie ukrywam że przyzwyczaiłam się już do szybkich (dosłownie kilka kliknięć) płatności internetowych. Dlatego wprowadzanie danych karty płatniczej podczas płatności za zakupy online jest dla mnie dość uciążliwe. Osoby preferujące płatność "za pobraniem" kurierowi, również nie będą miały możliwości skorzystania z programu.

PLUSY

 • wysokie rabaty
 • szybka realizacja zwrotu pieniędzy

MINUSY

 • oferty terminowe, często jednorazowe
 • najatrakcyjniejsze oferty są powtarzane rzadko lub w ogóle
 • duża rotacja ofert wymaga poświęcania mnóstwa czasu
 • program trudnodostępny dla aktualnych posiadaczy innych kart płatniczych
 • relatywnie mały wybór ofert, zwłaszcza ze sklepów stacjonarnych
 • w przypadku niektórych ofert niezbędna jest ich uprzednia aktywacja
 • brak cykliczności ofert raczej nie zbuduje lojalności względem partnerów
 • brak możliwości korzystania z płatności przy odbiorze towaru zamawianego online

Résumé

Program Visa Oferty to ciekawa propozycja dla obecnych posiadaczy karty płatniczej Visa, którzy pisząc kolokwialnie – należą do grupy "łowców okazji". Ze względu na ciągłą rotację ofert, niezbędne jest przeglądanie aktualnie dostępnych propozycji na bieżąco, co zazwyczaj wymaga sporo czasu i zaangażowania. Z jednej strony mamy możliwość od czasu do czasu skorzystania z naprawdę atrakcyjnych rabatów. Z drugiej natomiast cała otoczka związana z planowaniem swoich zakupów (nieustanne śledzenie dostępnych ofert i dokonywanie zakupów w oparciu o narzucane przez system terminy i kwoty minimalne) nasuwa porównanie do procesu zamawiania bonów w Lyoness – dla wielu osób z pewnością jest to niewygodne i zbyt absorbujące. Co więcej – same oferty ze względu na swój "ulotny charakter" jak dla mnie są bliższe idei Shopping Point Deals w Lyoness, niż pełnowartościowego programu lojalnościowego. Druga kwestia to sama jakość ofert. Generalnie są to rabaty w sklepach internetowych, zazwyczaj nienajtańszych. Jeśli i tak mieliśmy zamiar dokonać w którymś z nich zakupu (lub robimy to regularnie) dodatkowy rabat to świetna opcja. Niemniej jednak póki co, nie możemy liczyć na oferty niewielkich sklepów MiŚP lub więcej propozycji od najpopularniejszych sieci handlowych. Dla mnie osobiście program Visa Oferty był ciekawym doświadczeniem, jednak zbyt mało atrakcyjnym, aby regularnie z niego korzystać. Lubię programy lojalnościowe jednak ten jest zbyt "niestabilny". Wolę zbierać punkty w Payback lub otrzymywać niewielki cashback w Lyoness bez potrzeby zastanawiania się, czy dzisiaj w sklepie X otrzymam rabat, czy muszę go wyczekiwać lub pamiętać że mogę z niego skorzystać tylko do piątku, a minimalna kwota zakupu to np. 120 zł.

Oczywiście jak zwykle nikogo nie zniechęcam, ani też przesadnie nie zachęcam do programu Visa Oferty. Wiadomo – jeśli czujesz się zainteresowany najlepiej zarejestrować się i sprawdzić wszystko samemu w praktyce.

3 komentarzy dotyczących: “Program Lojalnościowy Visa Oferty

 • 23 marca 2016 o 10:29
  Permalink
   IP: 46.112.97.1

  Zamiast o kwiatkach bławatkach napiszcie coś konkretnego, skoro chcecie pisać obiektywnie, a przynajmniej jak rozumiem, próbujecie. Np. dlaczego tak wspaniałe targi Cashback Fair już się nie odbędą, dlaczego Pan Maciej słodko piszący w komentarzach straszony jest pozwami sądowymi w mediach społecznościowych, dlaczego można przeczytać o pustych obietnicach składanych przez prezesa Lyoness, jak dziś wygląda koszalińska struktura i jej rozwój w kontekście odchodzących firm z systemu.. Na pewno trochę obiektywnej prawdy wielu zainteresuje. I nie piszcie, że nie macie nt. wiedzy..please..

  Odpowiedz
 • 16 grudnia 2016 o 16:17
  Permalink
   IP: 185.125.224.16

  Ściema totalna. Ciągle mają jakieś problemy z rozliczaniem transakcji – a to system nie zaczytał oferty, a to przyjął błędną kwotę transakcji. Rozwiązanie problemu trwa tygodniami.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *