Co ja z tego mogę mieć? – cz. I

Dołączenie do programu Lyoness daje uczestnikowi 3 podstawowe korzyści, a ich wysokość zależna jest od partnera Lyoness, u którego kupujemy. Są to: Cashback (zwrot pieniędzy), bonus przyjacielski (bezpośredni i pośredni) oraz Shopping Points. Informację o korzyściach w przypadku konkretnego partnera znajdziesz na stronie Lyoness. Przedstawia się to następująco:

Korzyści u konkretnego partnera

CASHBACK [tzw. zwrot pieniędzy za własne zakupy]

U każdego partnera Lyoness dokonując zakupu otrzymamy zwrot pieniędzy w wysokości X% od wartości swojego zakupu. Wysokość Cashback zależy w głównej mierze od branży przedsiębiorcy, przy czym zawsze jest to pomiędzy 1% a 5%. W większości przypadków jest to zazwyczaj 2%. Istnieją jednak partnerzy, u których dostaniemy zarówno 1% (np. w branży paliwowej) jak i 5%. Wysokość Cashback skorelowana jest z marżą danego przedsiębiorcy. Na 5% Cashback np. przy zakupie elektroniki nie ma co liczyć. Cudów nie ma.

Cashback - zwrot pieniędzy

Korzyści gromadzą się przy każdym zakupie rejestrowanym w Lyoness i po uzbieraniu kwoty co najmniej 22.50zł w najbliższy wtorek bez żadnych potrąceń przelewane są na konto bankowe danego uczestnika. Dostajesz także informację SMS z informacją o wypłacie. Cashback można zbierać przez dowolnie długi czas – nigdy nie przepada.

Korzyści Lyoness

Przykład 1: zakup na kwotę 1000zł przy 1% Cashback = 10zł zwrotu pieniędzy

Przykład 2: Zakup na kwotę 500zł przy 5% Cashback = 25zł zwrotu pieniędzy

Nieważne u którego partnera Lyoness dokonujemy zakupu, nieważnie na jaką kwotę i jak często – zawsze otrzymamy Cashback.

BONUS PRZYJACIELSKI [wynagrodzenie za rekomendację programu]

Bonus przyjacielski (bezpośredni oraz pośredni) otrzymują uczestnicy, jeśli zarejestrowani przez nich w Lyoness znajomi robią zakupy. Oczywiście to, czy w ogóle kogokolwiek zarejestrujesz, zależy od Ciebie. Otrzymasz bezpośredni bonus przyjacielski  w sytuacji, w której osoba przez ciebie zarejestrowana, dokonuje zakupu u partnera Lyoness. Jeśli osoba, którą zarejestrowaliśmy, zarejestruje kolejną osobę, za zakupy tej osoby otrzymujesz pośredni bonus przyjacielski. Bonus przyjacielski funkcjonuje zatem w 2 liniach (bezpośrednia oraz pośrednia) i w zdecydowanej większości przypadków wynosi on 0.5%, czasem 0.25%. Wygląda to tak:

Wyjaśnienie:

Jeśli zarejestrujesz znajomych (kolor żółty) i zrobią oni zakupy, za każdy ich zakup otrzymasz bezpośredni bonus przyjacielski. Jeśli twoi znajomi (kolor żółty) również kogoś zarejestrują (kolor fioletowy) i te osoby zrobią zakup, od każdego ich zakupu również otrzymasz pośredni bonus przyjacielski. Zakupy osób z kolejnych poziomów rekomendacji (3 linia rekomendacji oraz kolejne) nie będą już generowały tobie bonusu przyjacielskiego.

Przykład:

Możesz zarejestrować bezpośrednio np. 100 osób. Każda z tych osób zarejestruje kolejne 4 osoby (w sumie będzie ich 400). Oznacza to, że posiadasz 500 osób bezpośrednio i pośrednio zarejestrowanych przez ciebie. Za każdy zakup którejkolwiek z tych 500 osób, otrzymujesz bonus przyjacielski. Pamiętaj jednak, że Lyoness nie płaci za samą rejestrację osób, tylko za zakupy przez nie dokonywane.

Bonus przyjacielski

Trzecim rodzajem korzyści, jakie otrzymuje uczestnik podczas zakupów u partnerów Lyoness są tzw. Shopping Points. Informacje na ich temat znajdziesz w drugiej części tego artykułu.

5 komentarzy dotyczących: “Co ja z tego mogę mieć? – cz. I

 • 18 kwietnia 2015 o 20:07
  Permalink
   IP: 193.239.56.55

  jak dla mnie bonus przyjacielski to słabe rozwiązanie, niby wszystko pieknie wyglada, ale nawet sponad 30 zarejestrowanymi osobami dużo się zarobić nie da, nie dostaje od nich więcej niz 5 czy 10 złotych na miesiąc, troche kicha :(

  Odpowiedz
  • 20 kwietnia 2015 o 20:38
   Permalink
    IP: 178.218.229.170

   no tak, nie dużo, ale czy byłoby mi źle gdyby ktoś miesięcznie przelewał mie te 5 czy 10 złotych :)

   (heh, pokryłoby przynajmniej miesięcznie pobierane "opłaty i prowizje za prowadzenie karty")

   Odpowiedz
 • 19 kwietnia 2015 o 09:33
  Permalink
   IP: 62.122.124.221

  Z pustego i Salomon nie naleje. Nie ma zakupów to i nie ma wyższego bonusu przyjacielskiego.

  Odpowiedz
 • 19 kwietnia 2015 o 13:45
  Permalink
   IP: 193.239.56.55

  niby tak ale zakupow nie ma, bo nie ma gdzie je robic

  Odpowiedz
 • 19 kwietnia 2015 o 13:55
  Permalink
   IP: 62.122.124.221

  No cóż, na to poradzić nie możemy. PH jest mało, zwłaszcza w niektórych regionach, chociaż powooooooli ich przybywa 😉

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *